Przejdź do treści

Balon Allurion – jak działa pierwszy w Polsce nieinwazyjny balon żołądkowy?

Zabieg z wykorzystaniem balonu żołądkowego nie są niczym nowym, Niestety klasyczna forma balonów żołądkowych od zawsze była dużym obciążeniem dla organizmu. Wymagały one implementacji endoskopowej i rekonwalescencji, a następnie usunięcia balonu w warunkach ambulatoryjnych.

Balon Allurion to zupełnie nieinwazyjna forma balonu gastycznego, zamkniętego w tabletce. Podczas wizyty w klinice pacjent połyka tabletkę, która za pomocą dołączonej kaniuli jest wypełniana już w żołądku formując balon. Nie wymaga on także usuwania. Po 16 tygodniach balon otwiera się sam, a jego resztki usuwane są drogą naturalną – bezboleśnie.

Warto wspomnieć, iż balon jest ważnym narzędziem, który jest elementem programu utraty wagi, który trwa 6 miesięcy. Podczas programu pacjent pracuje nad nowymi nawykami i zmianą sylwetki, ale także układa swoją relację z jedzeniem. Dzięki takiemu podejściu program pozwala uzyskać bardzo dobre efekty, a także zatrzymać je na długo. Zachęcamy do obejrzenia materiału, w którym dietetyczka – Julia Ponichter wyjaśnia działanie programu.

Program trwa 6 miesięcy. Balon znajduje się w żołądku przez 16 tygodni, kolejne dwa miesiące to czas na ustabilizowanie nawyków pod okiem dietetyka i lekarza. Pacjenci tracą 10-15% początkowej masy ciała, jednak często pacjenci nawet po zakończeniu programu nadal redukują swoją wagę.