Przejdź do treści

Czy po wyciągnięciu balonu żołądek nadal ma pierwotną, dużą objętość i pacjent zaczyna odczuwać głód?

W trakcie programu utraty wagi z balonem Allurion żołądek pacjenta stopniowo ulega obkurczeniu. Oznacza to, że po wydaleniu balonu z organizmu żołądek pacjenta będzie miał mniejszą objętość w porównaniu z objętością przed implementacją balonu Allurion. Po usunięciu balonu przez organizm… Czytaj dalej »Czy po wyciągnięciu balonu żołądek nadal ma pierwotną, dużą objętość i pacjent zaczyna odczuwać głód?

Czy mając balon w żołądku można jeść wszystko czy są jakieś ograniczenia żywieniowe?

Podczas trwania Programu utraty wagi z balonem Allurion obowiązują zasady zdrowego i zbilansowanego żywienia. Unikamy spożywania słodkich i gazowanych napojów, słodyczy oraz żywności przetworzonej. W trakcie trwania programu nie pijemy alkoholu. Po implementacji balonu odbywa się konsultacja z dietetykiem, podczas… Czytaj dalej »Czy mając balon w żołądku można jeść wszystko czy są jakieś ograniczenia żywieniowe?

Czy podczas programu łatwiej jest zrzucić wagę w porównaniu do samego trzymania się diety?

Zdecydowanie tak! Jak wynika z niezależnego badania, Program utraty wagi z balonem Allurion, będący połączeniem nowoczesnego balonu żołądkowego w kapsułce i wspieranego go programu zmiany stylu życia, prowadzi do prawie 2,5 razy większej utraty wagi w porównaniu z samym stosowaniem… Czytaj dalej »Czy podczas programu łatwiej jest zrzucić wagę w porównaniu do samego trzymania się diety?

Czy można latać samolotem?

Przy balonie Allurion nie ma przeciwwskazań w kwestii podróżowania samolotem. Dzięki nowoczesnej technologii balon Allurion jest bezpieczny i nie stwarza zagrożenia dla pacjenta w trakcie lotu. Zdarza się, że pacjenci po implantacji balonu jeszcze tego samego dnia wsiadają na pokład. … Czytaj dalej »Czy można latać samolotem?