Przejdź do treści

Balon Allurion – Poznaj nasz program!

Balon Allurion jest przeznaczony dla tych, którzy są gotowi dokonać świadomej zmiany relacji z jedzeniem i pozbycie się nadprogramowych kilogramów – raz, a dobrze. Rewolucyjny program utraty wagi to bezpieczeństwo i wygoda dla pacjentów, którzy nie muszą martwić się już o endoskopię, hospitalizację i rekonwalescencję. Program pozwala na usystematyzowanie swoich przyzwyczajeń i poukładanie relacji z jedzeniem, aby żyć zdrowo i cieszyć się nową, szczuplejszą sylwetką.

Jak działa balon Allurion?

Balon Allurion przyśpiesza uczucie sytości, zajmując miejsce w żołądku i spowalniając przepływ pokarmu. Jego obecność może pomóc Ci szybciej poczuć sytość i zjadać mniejsze porcje. Dzięki takiemu działaniu zrzucasz zbędne kilogramy, podczas pracy nad swoimi nawykami żywieniowymi. Balon Allurion, nie jest jednak tradycyjnym balonem żołądkowym, zakładanym w warunkach szpitalnych, podczas narkozy i wymagającym czasu na rekonwalescencję. Nie wymaga też endoskopii. Podczas krótkiej wizyty w klinice pacjent połyka kapsułkę z balonem, który wypełniany jest już w żołądku, za pomocą cienkiej kaniuli. Cały proces trwa zazwyczaj około 15-20 minut i jest zupełnie bezbolesny. Po implementacji, pacjent może wrócić do domu i zajęć dnia codziennego.

Należy pamiętać, aby na pierwsze kilka dni dać organizmowi nieco odpocząć, gdyż nagle został obciążony. Mogą zdarzyć się objawy takie jak mdłości i skurcze żołądka, które ustępują po 2-3 dniach i pacjent może wrócić do pełnej aktywności. W trakcie trwania całego programu pacjent jest pod opieką specjalistów: Dr Mariusza Bartyzela i dietetyk mgr Julii Ponichter, z którymi może kontaktować się w razie jakichkolwiek wątpliwości czy niepokojących objawów. Balon fizycznie zajmuje miejsce w żołądku pacjenta, nie pozwalając mu na spożywanie zbyt dużych posiłków, zaś sam pacjent szybciej czuje się syty. Mniejsze posiłki pozwalają na ograniczenie ilości przyjmowanych kalorii, co za tym idzie upragnionego spadku wagi.

Akcesoria do mierzenia postępów

Wiadomo, że najważniejszym elementem całego programu jest balon Allurion, jednak otrzymujesz od nas dodatkowe smart akcesoria, które pomogą Ci śledzić Twoje postępy w drodze po szczuplejszą sylwetkę. Podczas wizyty z implementacją otrzymujesz także wagę, która łączy się z aplikacją i mierzy najważniejsze parametry, między innymi: procent tkanki tłuszczowej, masę mięśniową czy BMI. To doskonałe narzędzie do śledzenia postępow i z ich relacji wiemy, że działa to bardzo motywująco. Drugim akcesorium jest tracker w postaci zegarka, który mierzy kroki i treningi pacjentów.

Balon Allurion zestaw z akcesoriami podczas programu odchudzania

Ważnym jest fakt, że specjaliści w klinice także mają podgląd do Twoich wyników i mogą zareagować, gdy przez dłuższy czas nie widzą postępów. To pierwszy krok do tego, aby dokonać zmian w sposobie żywienia lub włączyć dodatkową porcję ruchu.

Balon Allurion – jakich efektów możesz się spodziewać?

Program trwa 6 miesięcy – to czas w którym pracujesz nad nowymi nawykami żywieniowymi i układasz swoją relację z jedzeniem. Balon fizycznie znajduje się w żołądku 16 tygodni, a następnie otwiera się i jego resztka wydostaje się drogą naturalną z organizmu. Proces jest praktycznie nieodczuwalny dla pacjenta. Podczas 16 tygodni z balonem pacjenci tracą od 10 do 15% wagi początkowej, a w kolejnych dwóch miesiącach najczęściej tracą kolejne kilogramy. Poza poprawą samopoczucia pacjenci poprawiają swoje wyniki – pozbywają się nadciśnienia, obniżają cholesterol, poprawiają sprawność fizyczną. Często pada pytanie, czy balon można mieć założony tylko raz? Po zakończeniu programu i wydaleniu balonu można rozpocząć go po raz kolejny i zdarzają się także tacy pacjenci. Wynika to z chęci pozbycia się dużej ilości nadprogramowych kilogramów.

Chcę zawalczyć o siebie – od czego zacząć?

Jeżeli czujesz, że balon Allurion to coś, co pomoże Ci w końcu wygrać z nadprogramowymi kilogramami i zawalczyć o swoje zdrowie i sylwetkę – umów się na konsultację z lekarzem. Możesz zrobić to online lub umówić się na wizytę w klinice M-Estetica. Podczas konsultacji możesz zadać wszystkie nurtujące Cię pytania, a także dowiedzieć się, jak przygotować się do zabiegu i zarezerwować termin. Konsultacje pozabiegowe mogą odbywać się telefonicznie – nasi pacjenci przyjeżdżają z całej Polski, a także zza granicy. Jedna wizyta stacjonarna jest wymagana do implementacji balonu. Zachęcamy do odwiedzenia zakładki klinika i specjaliści, aby bliżej poznać nasz zespół.

Koszt półrocznego programu to 14 900zł. W cenę wlicza się opieka specjalistów, implementacja balonu, akcesoria mierzące postępy w odchudzaniu.