Przejdź do treści

Balon Allurion, a operacja zmniejszenia żołądka

Operacja zmniejszenia żołądka tak, jak inne operacje wiąże się z ryzykiem oraz długą rekonwalescencją. Pacjent poddawany jest zabiegowi, w trakcie którego chirurg dokonuje trwałej zmiany w anatomii poprzez zmniejszenie objętości żołądka. Te zmiany są nieodwracalne i stanowią długotrwałą metodę leczenia otyłości, dedykowaną głównie pacjentom z otyłością II i III stopnia.

W przypadku implementacji balonu Allurion proces odbywa się nieinwazyjnie. Cała procedura odbywa się bez użycia endoskopu czy znieczulenia ogólnego. Balon Allurion zamknięty jest w kapsułce, a do samej kapsułki zamocowana jest cienka kaniula. Podczas wizyty w gabinecie pacjent połyka kapsułkę, a przez zamocowaną kaniulę podawany jest płyn, który już w żołądku wypełnia balon nadając mu docelowy kształt. Następnie lekarz usuwa kaniulę z przełyku, a balon pozostaje w żołądku. Proces implementacji nie wymaga rekonwalescencji, jak w przypadku operacji. Cała procedura jest bezbolesna i trwa zazwyczaj od 20 do 25 minut, po tym czasie Pacjent wraca do domu. Dodatkowo w przeciwieństwie do operacji bariatrycznej, implementacja balonu Allurion nie powoduje trwałych zmian w organizmie, a sam balon usuwany jest po około 16 tygodniach.

Program utraty wagi z balonem Allurion ma na celu zdrową redukcję kilogramów i inicjowanie zmiany dotychczasowego stylu życia poprzez utrwalenie właściwych nawyków żywieniowych i wprowadzenie aktywności fizycznej. W przypadku pacjentów z otyłością II lub III stopnia, program z balonem Allurion może być formą przygotowania do operacji zmniejszenia żołądka. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *