Przejdź do treści

Czy podczas programu łatwiej jest zrzucić wagę w porównaniu do samego trzymania się diety?

Zdecydowanie tak! Jak wynika z niezależnego badania, Program utraty wagi z balonem Allurion, będący połączeniem nowoczesnego balonu żołądkowego w kapsułce i wspieranego go programu zmiany stylu życia, prowadzi do prawie 2,5 razy większej utraty wagi w porównaniu z samym stosowaniem diety.

W innym badaniu trzy czwarte uczestników, które próbowały schudnąć w ciągu roku, stosując diety o kontrolowanej lub ograniczonej kaloryczności (72% uczestników), programy lub kursy ćwiczeń (22%) oraz leczenie farmakologiczne (12%), nie osiągnęły klinicznie znaczącej utraty masy ciała, określonej jako co najmniej 5% masy ciała. Dowody wskazują, że te pojedynczo stosowane metody nie są wystarczające. 

Sześciomiesięczny program utraty wagi łączy ze sobą wsparcie medyczne, nowoczesny balon żołądkowy Allurion, narzędzia cyfrowe takie jak: waga Allurion Connected Scale, monitor stanu zdrowia Allurion i aplikacja Allurion, oraz porady dietetyka i psychologa, którzy wspieraja w kształtowaniu zdrowych nawyków. Dzięki połączeniu wszystkich tych elementów pacjent jest w stanie w szybki i przede wszystkim zdrowy sposób osiągnąć wymarzoną sylwetkę oraz utrzymać ją. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *