Przejdź do treści

Jak długo trwa powrót do normalnych zajęć po umieszczeniu balonu Allurion?

W przypadku tradycyjnych balonów żołądkowych, które są zakładane w warunkach szpitalnych, podczas narkozy, pacjent potrzebuje czasu na rekonwalescencję. W przypadku balonu Allurion jego implementacja odbywa się w sposób nieinwazyjny. Cały proces trwa zazwyczaj około 15 – 20 minut. Pacjent podczas wizyty połyka kapsułkę, która przymocowana jest do cieniutkiej kaniuli. Kiedy kapsułka znajduje się już w żołądku, napełniana jest specjalnym i bezpiecznym dla organizmu roztworem soli fizjologicznej, formując balon. Następnie kaniula usuwana jest jednym, sprawnym ruchem, a balon pozostaje w żołądku pacjenta. Zabieg odbywa się pod kontrolą radiologiczną lekarza, aby upewnić się, że zarówno kapsułka, jak później balon umiejscowione są prawidłowo. Po implementacji pacjent odbywa konsultację z dietetykiem, a następnie może udać się do domu. 

Należy pamiętać, aby przez pierwsze kilka dni zapewnić organizmowi odpowiednią ilość odpoczynku. W tym czasie pacjent może odczuwać objawy, takie jak mdłości i skurcze żołądka, które zazwyczaj ustępują po 2-3 dniach. Objawy te występują dość rzadko lub łagodnie, ze względu na to, że pacjent przed implementacją otrzymuje od lekarza leki, które zapobiegają wymiotom i skurczom żołądka. Od około 3-4 dnia po implementacji zazwyczaj wraca się do pełni sił. 

W trakcie trwania całego programu pacjent jest pod opieką specjalistów: Dr Mariusza Bartyzela i dietetyk mgr Julii Ponichter, z którymi może kontaktować się w razie jakichkolwiek wątpliwości czy niepokojących objawów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *